- 50 dagers returrett
- Gratis frakt over 999.-
Ingen belysningsmiddel inkludert
Del bildene dine med @lampemesteren
VL Ring Crown 1 Opal ble designet av Vilhelm Lauritzen på 1940-tallet i forbindelse med oppførelsen av DRs radiohus. Den ble imidlertid aldri brukt her, men designeren Finn Juhl brukte den i 1947 i innredningen sin av Bing og Grøndahls lokaler i København.
Det munnblåste opalglasset er av høyeste kvalitet som sikrer at skjermen og lyset alltid fremstår ensartet. Via åpningen i bunnen av glasskjermen skinner et konsentrert lys, mens et diffust lys blir kastet ut i omgivelsene. Den vakre pendelen kan med fordel plasseres over et spisebord, hvor det nedadgående lyset lyser opp overflaten under lampen og det diffuse lyset skaper en hyggelig atmosfære i rommet.
Som en lekker kontrast til det opale glasset er basen utført i messing. Det gir lampen et skandinavisk look som passer perfekt inn i den moderne innredning, hvor messing fortsatt er en hit. Den ubehandlede messingen vil med tiden få en naturlig patina som gir hver enkel lampe sin helt egen look.
VL Ring Crown XX er også tilgjengelig som vegglampe. Se den her, hvor du også finner den vakre lysekronen i samme serie.
Dimensjon
Produsent
- Merke:
- Louis Poulsen Lamper
- Art. nr.:
- 6090223
- EAN:
- 5703411182116
Farge og design
- Farge:
- Messing, Opal
- Materiale:
- Glass, Messing
- Designer:
- Vilhelm Lauritzen
Dimensjon
- Høyde (i cm):
- 34,2
- Diameter (i cm):
- 19
- Nettovekt (kg):
- 1,195
Lyskilde
- Lyspære inklusiv:
- Nei
- Wattstyrke:
- 40
- Fatning:
- E27
- Antall lyskilder:
- 1
- Innebygget LED:
- Nei
Tilleggsfunksjoner
- Dimbar:
- Nei
Tekniske spesifikasjoner
- Kapslingsgrad:
- IP20



- Gratis frakt over 999.-
- 50 dagers returrett
- Erfaren og Profesjonell Kundeservice