Asteria

Umages populære Asteria-lamper har en minimalistisk, enkel og slank lampeskjerm med et innebygd LED-panel. Serien består av både pendel, taklampe, gulvlampe og bordlampe, samt en transportabel bordlampe. Velg også mellom forskjellige farger – fra den nøytrale svarte og perlehvite nyansen, til de mer dristige; Safrangul, petroleumsblå og rubinrød. Finn din favoritt blant de fantastiske lampene, enten du mangler belysning over spisebordet, på nattbordet eller i entreen.
Asteria Pendel Ultimate Grey - Umage
Veil. pris NOK 3 999,00
Varen er på lager
Asteria Move Bordlampe Mist - Umage
Veil. pris NOK 2 299,00
Varen er på lager
Asteria Pendel Pearl - Umage
Veil. pris NOK 3 699,00
Varen er på lager
Asteria Pendel Orange - Umage
Veil. pris NOK 3 699,00
Varen er på lager
Asteria Move Bordlampe Black - Umage
Veil. pris NOK 2 399,00
Varen er på lager
Asteria Move V2 Bordlampe Nuance Olive - Umage
Veil. pris NOK 2 399,00
Varen er på lager
Asteria Bordlampe Anthracite - UMAGE
Veil. pris NOK 3 499,00
Varen er på lager
Asteria Gulvlampe Black - Umage
Veil. pris NOK 5 999,00
Varen er på lager
Asteria Pendel Ruby - Umage
Veil. pris NOK 3 699,00
Varen er på lager
Asteria Move V2 Bordlampe Mist - Umage
Veil. pris NOK 2 399,00
Varen er på lager
Asteria Pendel Antracit - Umage
Veil. pris NOK 3 699,00
Varen er på lager
Asteria Move V2 Bordlampe Nuance Rose - Umage
Veil. pris NOK 2 399,00
Varen er på lager
Asteria Move V2 Bordlampe Black - Umage
Veil. pris NOK 2 299,00
Varen er på lager
Asteria Mini Pendel Orange - Umage
Veil. pris NOK 2 699,00
Varen er på lager
Asteria Mini Pendel Rose - Umage
Veil. pris NOK 2 699,00
Varen er på lager
Asteria Pendel Olive - Umage
Veil. pris NOK 3 699,00
Varen er på lager
Viser 36 av 127 produkter

Skandinavisk design med et luksuriøst preg

Bak den vakre lampeserien står det danske merket Umage. Umage ble grunnlagt i 2008 under navnet ‘Vita Copenhagen’, men endret navn til ‘Umage’ i slutten av 2018. Det nye navnet refererer til deres verdier og tilnærming til design og det ferdige produktet, så vel som ansvar overfor miljøet. Samtidig har de et sterkt fokus på å skape design ut fra skandinaviske verdier – bærekraftig design og produksjon, i beste kvalitet. Det kommer blant annet til uttrykk i måten lampene er pakket på – en luksuriøs innpakning i en flott eske. Lampen leveres umontert, slik at eskene har en minimal størrelse – alt sammen for å spare på transporten og redusere CO2-utslipp.

I et spennende utvalg av unike lamper, er Umages Asteria-serie helt enestående. Med røtter i skandinavisk design, er lampen både tidløs, minimalistisk og elegant – Et design som er elsket over hele verden. Serien ble opprinnelig lansert som pendel, men er i dag tilgjengelig som både pendel, taklampe, gulvlampe og bordlampe.

Asteria Pendel – To størrelser i mange fargevarianter

Velg mellom Asteria Pendelen, med en diameter på 43 centimeter og Asteria Mini Pendel, med en diameter på 31 centimeter. Ideell over spisebordet eller kjøkkenbordet, der spesielt mini-versjonen ser bra ut i sett med to stykker. Pendelens enkle og stringente utseende er en perfekt kombinasjon av håndverk, teknologi og design. Takket være det spesialdesignede LED-panelet og det slanke designet, er Asteria Pendelen en lampe som aldri vil gå av moten. Velg mellom en lang rekke vakre farger som matcher din personlige stil. Pendelen kommer med en messingdetalj som lett kan endres til stål eller svart etter som trendene kommer og går.

Asteria Bordlampe – lekker belysning med praktisk USB-port

Det innebygde LED-panelet er skjult under skjermens diffusor, noe som sikrer et mykt og behagelig lys. Det tverrgående messingrøret gir designet et eksklusivt og luksuriøst preg. I tillegg til å gi et fantastisk lys på natt- eller skrivebordet, har lampen en praktisk USB-port som du har muligheten til å lade telefonen eller nettbrettet fra – både når lampen er på og av. Du reduserer dermed mengden av kabler som ofte kommer i veien på bordet. I likhet med Pendelen er bordlampen tilgjengelig i flere moderne farger som matcher fargetrenden innenfor innredning.

Asteria Move – moderne og transportabel bordlampe

I starten av 2021 introduserte Umage det nyeste medlemmet av familien, Asteria Move. Den trådløse bordlampen lyser i opptil 35 timer ved full ladning, hvor du kan ta det behagelige lyset med rundt i hele hjemmet. Med en høyde på 41,5 centimeter og en vekt på 3,1 kg., er lampen lett å flytte rundt på i innredningen og ta med seg når du trenger et midlertidig hyggelys. Velg den fargen som passer inn i din stil – fra de nøytrale perlehvite til den varme røde nyansen.

Asteria Gulvlampe – Et stilfullt hyggelys

Med sin slanke messingramme er Asteria Gulvlampen en elegant og stilfull gulvlampe. Det enkle designet, kombinert med godt håndverk og nyeste teknologi, sikrer deg en lampe som aldri går av mote. Lampens bryter er diskre integrert i lampens design – ved å vri på den øverste delen av stilken slår du lett på og av lyset. Velg den fargen som passer inn i innredningen din, hvor lampen kan brukes i et av hjemmets mørke kroker, eller som ekstra hyggebelysning på soverommet eller i sofakroken.

Asteris taklampe – for god grunnbelysning

Det kan være en utfordring å finne riktig lys til kjøkkenet. Asteria Taklampen er en diskre og stilfull løsning som lyser opp rommet med et effektfullt og behagelig lys. Lampens innebygde LED-paneler kaster et nedoverrettet lys ut i rommet. Samtidig sender den et lett lys oppover, som reflekteres i taket for et indirekte lys.

Uansett hvor i hjemmet og hvilket behov du har for belysning, så finnes det en Asteria-lampe som passer. Det slanke og elegante designet passer inn i alle hjem, uansett om du svermer etter det klassiske eller et moderne uttrykk.
Del bildene dine med @lampemesteren
Tagg #yesLampemesteren, så blir bildene dine kanskje vist her. Inspirer og la deg inspirere fra en unik bolig til en annen.