Konsept AJ Royal Pendel Hvit ble designet av Arne Jacobsen i 1960 til SAS Royal i København, som en del av et større designkonsept til hotellet. Flere av lampene fra kolleksjonen har i dag oppnådd status som designikoner – spesielt den klassiske AJ-serien er kjent over hele verden.
Lampens enkle geometriske form; en halvkule, kun brutt av lamellene på toppen av lampen. Den gir et fantastisk nedoverrettet lys, mens den tillater et mykt oppoverrettet lys å trenge gjennom lamellene.
Pendelen er tilgjengelig i tre forskjellige størrelser med en diameter på 24, 37 og 50 centimeter. Den energibesparende LED-versjonen leveres med en diffuser som gir et ensartet og 100% blendfritt lys. Perfekt til å lyse opp spisebordet, på kontoret eller i et showroomder den sikrer et behagelig lys og setter samtidig stemning i rommet.
Del bildene dine med @lampemesteren Tagg #yesLampemesteren, så blir bildene dine kanskje vist her. Inspirer og la deg inspirere fra en unik bolig til en annen.